KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15932009
nr 1593 2009
Mona Seilitz
(1943-2008), Sverige
Oljemålning, Huvud i kruka. Signerad, daterad 2004, oramad. Olja på duk, 41x33 cm
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Utrop:
500 kr
måndag 29 januari 2024
kl 19:25:06
Mona Seilitz
Läs mer om Mona Seilitz